Skocz do zawartości

Jaki wybrać kierunek studiów ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_rekrut_*

Guest_rekrut_*
  • Guests

Napisano 18-01-2011 - 09:11

Gdzie na studia w Krakowie?

Witam,

macie jakieś rady jak wybrać kierunek studiów ? Nie wiem jak przed rekrutacją podjąć decyzję co do kierunku studiowania.

Są jakieś testy żeby sprawdzić swoje predyspozycje co do ścisłych kierunków lub humanistycznych ? Osobiście równie dobrze mogę studiować na Polibudzie jak i na UJ, bo naprawdę nie wiem czego chcę i jak to sprawdzić.

#2 embriona

embriona

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23-01-2011 - 04:50

Hm, ciężka sprawa... Nie masz żadnych preferencji, szczególnych zainteresowań? Ja studiuję kulturoznawstwo i są to świetne, ciekawe studia, ale mało praktyczne i z pracą ciężko, więc gdybym lubiła majcę, chemię czy fizykę i radziła sobie z nią, a nie koniecznie czuła pociąg do kierunków humanistycznych, to poszłabym na jakiś opłacalny przyszłościowo kierunek na Politechnice albo najlepiej na AGH. Ale trzeba być pewnym, że się tam nie zanudzi, jakby to było w moim przypadku:P

#3 vinczi

vinczi

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 23-01-2011 - 06:12

Faktycznie kulturoznawstwo to ciekawe i rozwijające studia, tylko potem ciężko o dobrą pracę. Właściwie co po tym można robić i jakie są perspektywy? ja uważam, że kazdy powinien studiować to co lubi robić, inaczej potem to sie człowiek męczy w pracy.
Ten, kto biedny i szczęśliwy, jest bogaty, że bardziej nie trzeba. (William Shakespeare)

#4 cindarella

cindarella

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12-03-2011 - 07:01

Niby wieść niesie, że mamy kierunki "przyszłościowe" i nie przyszłościowe. Zgadzam się po części- na pewno brakuje wielu fachowców, inżynierów, lekarzy itd. Ale jednak są pewne kierunki, które wyglądają atrakcyjnie, np. dziennikarstwo, zarządzenie itd - które nie dają żadnej pewności. Studia swoją drogą, ale niezwykle ważne jest, aby robić coś wiecej, szukać praktyk, stażów, miejsc, gdzie można się rozwijać:-) No i mimo wszystko warto mieć jednak jakieś ukierunkowanie...

#5 krakus

krakus

Administrator

• Administrators
  • 50 postów

Napisano 16-03-2011 - 08:55

Hej!
Interesują Cie duże pieniądze? chcesz dowiedzieć się jak z powodzeniem poruszać się w świecie rachunkowości?
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z najświeższą ofertą Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, od października rusza zupełnie nowy i unikatowy w skali kraju kierunek: RACHUNKOWOŚĆ I CONTROLLING. Ten kierunek jest dla Ciebie szansą na zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających zarówno na zarabianie dużych pieniędzy jak i skuteczne zarządzanie nimi. Jego program jest nakierowany na wszechstronne i profesjonalne przygotowanie absolwentów, zarówno w zawodach ściśle związanych z rachunkowością, jak i tych, które wykorzystują informację księgową dla potrzeb nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. W zakresie studiów przewiduje się nowy program z dziedziny specjalistycznego j. angielskiego w rachunkowości, contorllingu i finansach przedsiębiorstw.
Z ofertą można zapoznać się na stronie: http://www.uek.krako...html,,0:vw:1153
Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź nas na Dniu Otwartym Uek - szczegóły: http://www.uek.krako...html,,0:vw:1176

KRK

#6 grzesiu1100

grzesiu1100

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 16-03-2011 - 04:27

Informatyka, informatyka i jeszcze raz informatyka. Wybieraj się na te studia :D

To jest zarobek XXI wieku. Komputery ostatniego czasu podbijają wszystko :P

Jeszcze trochę to komputery będą za nas wszystko robić.
Coraz nowsze i nowsze, nie można nadążyć.

#7 CentrumOpiekiDomowej

CentrumOpiekiDomowej

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 06-04-2011 - 11:04

Niestety nie każdy ma umysł ścisły.
Powiem w ten sposób jeśli wiesz że nie dasz rady na kierunku technicznym, nie kieruj się modą, tzw. przyszłościowością kierunku tylko wybierz to co lubisz.
Jeśli będziesz uczył się czegoć co lubisz, będziesz na własną rękę pogłebiał wiedzę, działał w różnego rodzaju organizacjach, zostaniesz wolontariuszem, a garantuję że nawet po bibliotekoznastwie znajdziesz pracę.
Ja skończyłem Pedagogikę, która jest największą "wylęgarnią" bezrobotnych absolwentów, a już po miesiącu znalazłem prace - NIE PO ZNAJOMOŚCI.
Centrum Opieki "Przy Tobie"
Profesjonalna opieka domowa nad osobami starszymi, chorymi i dziećmi
www.centrum-opieki.eu

#8 jaanuszek

jaanuszek

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10-04-2011 - 01:06

Decyzja o kierunku studiów jest bardzo ważna, nie warto się tutaj kierować modą...musisz odpowiedzieć sobie na pytanie - co Cię interesuje? Jak widzisz swoją przyszłość? Gdybym miał wybierać jeszcze raz, zdecydowałbym się na jakiś oryginalny, mniej popularny kierunek, wtedy masz mniejszą konkurencję w przyszłości;) Kraków miastem studentów jest, więc możliwości masz mnóstwo. Może jakaś oryginalna filologia? Nie bój się też szkół niepublicznych, to właśnie tam możesz trafić na nietypowy kierunek, np. w Apeironie jest administracja samorządowa, albo penitencjarna. Wystarczy się rozejrzeć, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

#9 nastek19

nastek19

Member

• Members
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 18-04-2011 - 06:32

A kończyłeś jakąś szkołę ponad gimnazjalną ? Jeżeli tak to na jakim kierunku ? Wydaje mi się że to może być ważne...
Napisz czym się interesujesz, w czym jesteś dobry itp. Wybór studiów to nie jest błachostka, gdyż to co wybierzesz prawdopodobnie będzie się wiązało z Twoją przyszłością, Twoją przyszłą pracą. . .

#10 Guest_ajelan_*

Guest_ajelan_*
  • Guests

Napisano 29-04-2011 - 10:21

A ja serdecznie polecam Wyższą Szkołę Bankową, istnieje możliwośc zgarnięcia darmowego stypendium studiamarzen.pl! polecam :)

#11 Guest_karolek_*

Guest_karolek_*
  • Guests

Napisano 01-05-2011 - 01:26

Ktoś na forum polecał szkołę Apeiron z Krakowa.

Może najpierw - tak jak z każdą mało znaną szkołą warto zdobyć o niej trochę niezalażnych informacji.

Dla zainteresowanych. Wpiszcie w google "Apeiron forum gazeta".

Jest tam sporo linków do różnych dokumentów, np. Raportu z ostatniej kontroli szkoły przez ministerstwo i wiele innych użytecznych informacji

#12 kredu

kredu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 59 postów

Napisano 11-05-2011 - 12:41

Dziwne pytanie - powinieneś się uczyć tego, co cię interesuje. Wcale nie jest powiedziane, że idąc przykładowo na medycynę, na pewno będziesz kiedyś zarabiał duże pieniądze. To tak nie działa.

#13 Guest_OREJRO_*

Guest_OREJRO_*
  • Guests

Napisano 11-05-2011 - 06:57

Dlaczego KTOŚ POLECA NA tym forum administrację w Apeironie.

W czerwcu 2010 r. Państwowa Komisja Akredytacyjna kontrolowała kierunek ADMINISTRACJA w tej szkółce.

Dostali ocenę WARUNKOWĄ (najgorszą ze wszystkich kontrolowanych ADMINISTRACJI na UCZELNIACH w Krakowie). Poniżej podaję link do strony Państwowej Komisji Akredytacyjnej gdzie znajdują się oceny.

http://www.pka.edu.p...&system=&ocena=

UJ - administracja - ocena pozytywna
KSW - administracja -
UEK - administracja - ocena pozytywna
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON - ocena warunkowa
Gdyby komuś było mało załączam link z uwagami z kontroli APEIRONA przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

http://www.bip.nauka...eiron_45-10.pdf

#14 MichalKrakus

MichalKrakus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11-05-2011 - 07:56

Witam!
Jak wspomniał Ajelan w konkursie Studia Marzeń można zgarnąć stypendium!
Zachęcam wszystkich do udziału! :)
studiamarzen.pl

Michał Krakus
eRzecznik konkursu "Studia Marzeń" studiamarzen.pl

#15 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14-05-2011 - 07:03

Dla niezdecydowanych lub osób o zainteresowaniach nie mieszczących się w jednym kierunku studiów - polecam studia multidyscyplinarne lub międzywydziałowe. Zapewniają przekrój przez całe spectrum różnych dziedzin, a dzięki temu można szybko się zorientować, jakie możliwości daje każda z nich, i wtedy wyspecjalizować się w wybranej. Przykłady: międzywydziałowe humanistyczne lub matematyczno-przyrodnicze na UJ, inżynieria biomedyczna na AGH.

Btw, ja tak zrobiłam i jestem zadowolona, bo dopiero na samych studiach odkryłam, w czym chcę się kształcić dalej.

#16 martin

martin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29-05-2011 - 01:05

Ja w Krakowie skończyłem licencjat z rachunkowości, teraz mieszkam we Wrocławiu i poszerzam wiedzę na podyplomówce( studia podyplomowe we Wrocławiu ). Myślę, że nie ma reguły jeśli chodzi o wybór dobrego kierunku studiów, po prostu trzeba mieć szczęście w znalezieniu dobrej pracy po studiach i umieć się "wkręcić" w branżę + oczywiście ciągła edukacja, dlatego teraz poszedłem na podyplomowe studia.

#17 Guest_konio_*

Guest_konio_*
  • Guests

Napisano 30-05-2011 - 01:39

W swoim poście OREJRO informuje kandydatów na studentów aby mocno zastanowili się przed wyborem nauki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON z Krakowa,

Twierdzi tak m.in dlatego, że wspomniana szkoła z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Komisję Akredytacyjną otrzymała NA KIERUNKU ADMINISTRACJA ocenę WARUNKOWĄ - tj najgorszą ze wszystkich uczelni w Krakowie w których kontrolowano ten kierunek studiów

Jak podaje Profesor Marek ROCKI - przewodniczący Państwowej Komisji Akredytacyjnej " "Jeśli uczelnia ma dwie ostatnie oceny z czterostopniowej skali należy się jej WYSTRZEGAĆ..." dodatkowo Profesor twierdzi że "Sprawdzać można ofertę kadrową i naukową oraz bazę dydaktyczną i laboratoryjną" - link do wywiadu poniżej.

kutno.naszemiasto.pl/serwisy/matura%202011/889237,na-jakie-studia-po-maturze-sprawdz-uczelnie-na-ktora-sie,id,t.html

APEIRON na kierunku ADMINISTRACJA OTRZYMAŁ OCENĘ WARUNKOWĄ zatem cytując Pana Profesora ROCKIEGO i korzystając z Jego wskazówek należy się jej...

Jak sprawdzić ofertę kadrową? Znajdźcie na stronie szkoły jej kadrę dydaktyczną, zatem należy się tej szkółki.....

Jak sprawdzić bazę dydaktyczną i laboratoryjną skoro szkoła do tego czasu wynajmuje sale w szkołach średnich. mając na uwadze wywiad Profesora Rockiego należy się jej......

#18 PiotrekD

PiotrekD

Member

• Members
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 09-06-2011 - 09:04

Ja polecam UEK dawniej AE !!! Są różne kierunki fajne, ale ja kończyłem gospodarkę przestrzenną :) Generalnie ciężko jest wylecieć...Ale i tak się sporo nauczyłem i poszerzyłem światopogląd, no i mam teraz MGRa Ekonomii. Pracę w banku właśnie dostałem Kredyt Bank. Wcześniej przez trzy lata byłem przedstawicielem handlowym.

#19 Guest_rekin_*

Guest_rekin_*
  • Guests

Napisano 04-08-2011 - 11:26

mój znajomy ukończył licencjat w Apeiron i był bardzo zadowolony, z kadry, z podejścia do studenta, mówił że są tam też dość niszowe kierunki, których nie ma na większości uczelni w krakowie

#20 Guest_Soros_*

Guest_Soros_*
  • Guests

Napisano 09-08-2011 - 11:19

Moja znajoma z rezygnowała ze studiów w Apeironie. Kończy teraz Bezpieczeństwo Narodowe na Krakowiskiej Akademii i jest bardzo zadowolona z tej zmiany. Twierdzi że wykładowcy w Krakowskiej Akademii to mundurowi perfekcjoniści przygotowujący do pracy w bezpieczeństwie - w każdym obszarze.

http://www.ka.edu.pl... ... ykladowcy/

Inny znajomy podjął studia na Bezpieczeństwie Wewnętrzym w Katowicach - BO MAJĄ BARDZO TANIO. Uzyskali dofinansowanie z Unii Europejskiej.

http://www.gallus.pl... ... 3wodBywaUw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Partnerzy: dzieci-warszawa.pl | domwawa.pl | warszawa.cz