Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inwestycja "ELKA" / Borek Fałęcki (SpółdzielniaMieszkaniowa)

374 odpowiedzi w tym temacie

#1 krokus

krokus

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3465 postów

Napisano 28 stycze 2010 - 12:04

Dołączona grafika
Budynek: „ELKA”
Kraków, Borek Fałęcki, ul. Zdunów

ATUTY PLANOWANEJ INWESTYCJI

* Atrakcyjna cena – tylko 4800 zł/m2 ! (cena brutto)
* Niepowtarzalna lokalizacja: - w cichej i spokojnej okolicy, pomiędzy Borkiem Fałęckim a Ruczajem. Obecność w bezposrednim sąsiedztwie dużego kompleksu Lasu Borkowskiego. Niewielkie oddalenie od terenów rekreacyjnych Zakrzówka i Parku Skałek Twardowskiego.
* Bliskość centrów handlowych: Zakopianka, Tesco, Solvay, a także szkół, przedszkola, przychodni, punktów usługowych
* Funkcjonalna architektora
* Zróżnicowane powierzchnie lokali (od 21,49m2 do 87,36m2)
* W budynku zaprojektowano zlokalizowane w podpiwniczeniu komórki lokatorskie i miejsca postojowe oraz dostępne z poziomu terenu garaże.

Aktualnie Spółdzielnia reazlizuje budowę budynku mieszkalego wielorodzinnego o oznaczeniu projektowym „ELKA” w Borku Fałęckim przy ul. Zdunów w Krakowie. Planowane zakończenie inwestycji ma przypaść na II/III kw. 2011r. Budynek jest 6-klatkowy, siedmio i ośmiokondygnacyjny, podpiwniczony, wyposażony w windy, komórki lokatorskie, miejsca postojowe, garaże, wymiennikowie i hydrofornie. W budynku znajduje się 110 mieszkań (4 mieszkania 1-pokojowe, 84 mieszkania 2-pokojowe, 20 mieszkań 3-pokojowych oraz 2 mieszkania 4-pokojowe). – przykładowe rzuty mieszkań

Dodatkowe informacje dotyczące naszej nowej inwestycji można uzyskać pod telefonem (012) 356 – 56- 38 lub kom. 795 – 542 –612 oraz w biurze Lokatorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Zdunów 18A/1, 30-428 Kraków.

#2 Guest_dragonn_*

Guest_dragonn_*
  • Guests

Napisano 08 kwiecie 2010 - 12:01

Czy ktoś z Państwa kupił mieszkanie w tej inwestycji?

#3 Guest_Kupiemieszkanie_*

Guest_Kupiemieszkanie_*
  • Guests

Napisano 21 wrzesie 2010 - 02:16

Popieram wpełni otwarcie takiego wątku. Sam jestem zainteresowany tą inwestycją Czy ktoś orientował się jak to wygląda z bliska? 1) Jaka jest wysokość czynszu? 2) Ile kosztuje miejsce parkingowe? 3) Czy cena jest do negocjacji

#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 wrzesie 2010 - 08:28

Witam, swego czasu sam byłem zainteresowany kupnem mieszkania w tej inwestycji, byłem nawet zdecydowany na kupno, ostatecznie jednak wycofałem się, dlaczego ? Otóż: okazało się, że poza 10 tysiącami wpłaty rezerwacyjnej należy wpłacić 10% lub 20% wartości mieszkania (zależy jak się dogada) aby otrzymać umowę przedstępną niezbędną do złożenia wniosku o kredyt do banku

#5 Guest_Sebastian_*

Guest_Sebastian_*
  • Guests

Napisano 29 wrzesie 2010 - 08:31

Przepraszam ale coś mi się wcisnęło i wysłała mi się niepełna wiadomość.. No więc dla mnie to była już duża zapora. Poza tym inwestycja już teraz ma 3 miesiące opóźnienia więc też nieciekawie wygląda to z tej strony. Miejsce postojowe w garażu kosztuje ok. 22-24 tysięcy, samodzielny garaż ok. 34 tyś, komórka lokatorska ok. 12 tyś. Ceny nie podlegają negocjacji. Pozdrawiam

#6 Guest_Gosc_*

Guest_Gosc_*
  • Guests

Napisano 03 padziernik 2010 - 07:15

Witam, włąśnie podpisałem umowe, jednak bardzo irytuje mnie fakt że budowa stoi w miejscu. Zastanawiam się nad wycofaniem. Czy ktoś z Państwa podpisał umowe dotyczącą tej inwestycji?

#7 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 padziernik 2010 - 09:26

Jak to stoi w miejscu? Tzn ekipy tam nie pracują?

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 padziernik 2010 - 02:25

Byłem tam w sobotnie popołudnie, w miejscu budowy stoi jedynie koparka i jakaś buda dla robotników, więc w pracach nie ma raczej rewolucyjnego postępu, a inwestycja obok Salwatora pnie się w oczach w górę. W pierwszym poście opisującym inwestycję widnieje data ukończenia na II/III kwartał 2011. Teraz spółdzielnia podaje datę koniec IV kwartału 2011...

#9 Guest_Ania_*

Guest_Ania_*
  • Guests

Napisano 01 listopad 2010 - 03:21

Mam pytanie, Byłam w zeszłym tyg w biurze Lokatorskiej spółdzielni mieszkaniowej na Zdunów. Jestem zainteresowana mieszkaniem, co więcej praktycznie wybieram sie w tym tygodniu podpisac umowę. Zaczełam sprawdzać w necie różnego rodzaju informacje na temat inwestycji, moje zasadnicze pytanie brzmii jaka jest różnica miedzy kupieniem mieszkania od spółdzielni a od developera??? nie rozumiem własności jaką się otrzymuje na dane mieszkanie. w ogóle czy ktos ma jakies informacje na temat tej inwestycji??? na stronie spółdzielni która zreszta jest bardzo uboga nie mozna duzo wyczytac:( Różnież poprzednicy pisza o jakims zastoju na budowie???? czy ktoś posiada jakies informacje na ten temat???

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 02 listopad 2010 - 10:59

Ich strona WWW może posłużyć jako historyczna wycieczka dla najmłodszych po początkach internetu w Polsce. A co do inwestycji - W tym momencie podają termin ukończenia inwestycji na 4 kwartał 2011 r. (jeszcze niedawno był to przełom 2/3 kwartał 2011). Mamy listopad, w ziemi jest tylko dziura i fragment fundamentów, które i tak są ciągle zalewane (podmokły teren), w związku z czym wybudowali studnie które mają zapobiec zalewaniu fundamentów. Budynek ma być 7-8 kondygnacyjny, więc czy dla kogokolwiek realne jest, że inwestycja zostanie oddana na koniec 4 kwartału 2011? No chyba dla nikogo. Najwcześniej 2012, jeśli nie później. A jeszcze na przełomie lipca/sierpnia br. prezes spółdzielni opowiadał, że już budują fundamenty i niebawem budynek pójdzie w górę. Można się przejść na Zdunów i pozachwycać się patrząc daleko w dół, jak bardzo budynek poszedł w górę ...

#11 Guest_Ania_*

Guest_Ania_*
  • Guests

Napisano 03 listopad 2010 - 08:30

Pojechałam tam ponownie dzis żeby sie upewnic czy rzeczywiście wszystko stoi w miejscu i jak piszą poprzednicy - jakaś dziura!??? Byłam zdumiona bo przed swiętem zmarłych tam byłam no i widziałam juz chyba z 5 pieknych :) pieter więc sobie myślę jaka dziura w ziemi :? Miałam farta trafiłam na jakiegoś mieszkańca zdunów który udzielił mi kilku informacji np na temat tego że ta prężnie goniąca inwestycja nie należy ku mojemu zdziwieniu do lokatorskiej spółdzielni mieszkaniowej ''Elka'' jak wczesniej myslałam Tylko do salwatora i jest to na obozowej:) Parsknęłam śmiechem, machnęłam ręką i nadal jestem w poszukiwaniu mojego wymarzonego M :( Rzeczywiście w miejscu ''Elki'' jest dziura a inwestycje planuja oddać w 4 kwartale 2011. Z całego serca im tego życzę, jednak ja z bólem rezygnuję mimo iz wierze w cuda to nie za taka kase:) Ktos ma namiar na jakąś rozsądną inwestycję??

#12 Guest_Michal_*

Guest_Michal_*
  • Guests

Napisano 07 stycze 2011 - 01:17

Witam wszystkich. Pewnie jak większość z Was która trafiła na tą stronę jestem zainteresowany tą inwestycją. Byłem wstępnie oglądać plany mieszkań w sierpniu, garaży również (nawiasem cena za garaż jest kosmiczna 40 tyś zł). Dzwoniłem dzisiaj (styczeń 2011) do spółdzielni i podobno jeszcze mają mieszkania do sprzedaży. Ale na temat terminu oddania już nic nie wiadomo. Czy ktoś z Was dowiedział się coś więcej na temat budowy i realnego terminu zakończenia?

#13 kris

kris

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 29 stycze 2011 - 05:59

witaj Michał, jeśli idzie o termin oddania inwestycji, to - wedle zapewnień spółdzielni - jest to IV kwartał 2011 r. Nie wiem, na ile jest realny, bo blok (6-7 piętrowy)ma mieć 4 klatki, ale dziura w ziemi jest, fundamenty już też są, no ale jeśli pogoda będzie do bani, jak w 2010 r., to może być problem z dotrzymaniem terminu. Póki co załatwili nareszcie sprawe z gruntami, wykonawca - firma Stalbud - miał do końca stycznia wejść na teren budowy. Mam ich nawiedzić w najbliższym tygodniu to dam znać, czy Stalbud rozlożył już swoje kontenery dla pracowników i zwiozł jakiś sprzęt. pozdrawiam

#14 Guest_umpa_*

Guest_umpa_*
  • Guests

Napisano 01 luty 2011 - 12:58

IV kwartał 2011? chyba Was Bóg opuścił. Zobaczcie jak sąsiedni wygląda budynek Salwatora, który ma być oddany w połowie roku ... delikatna różnica jest. Realny termin to II/III kwartał 2012 PS. Na budowie nie ma nikogo.

#15 Guest_Sebastian_*

Guest_Sebastian_*
  • Guests

Napisano 13 luty 2011 - 09:58

Witam,
wypowiadałem się już o tej inwestycji wcześniej. Z całego serca wszystkim odradzam, monitorowałem sprawę "budowy" tego budynku od września. Do tej pory nic się tam nie zmieniło ! Tak jak już wcześniej ktoś pisał wylane fundamenty a teraz już nawet koparki tam nie ma. Nie ma szans żeby oddali to w IV kwartale 2011 roku. We wrześniu jak byłem zainteresowany kupnem tam mieszkania powiedziano mi, że już mają ok 3 miesięcy opóźnienia ! W tym momencie mają pewnie już z rok. Moim zdaniem ta inwestycja to niewypał i należy omijać ją dalekim łukiem. Pozdrawiam

#16 kris

kris

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 13 luty 2011 - 10:38

Sebastian - nie do końca tak jest, jak napisałeś. Mają owszem spore opóźnienie - jeszcze przed rokiem w tym wątku pisano, że planowane zakończenie inwestycji to II/III kwartał 2011. Teraz od jakiegoś czasu jest wersja IV kwartał 2011, a niedawno usłyszałem od nich, że realny termin to 1 kwartał 2012. Grzebią się z tym strasznie, ale uporządkowali już własność działki, wykonawca wybrany. Wykonawca miał wejść na teren budowy do końca stycznia br. i jak twierdzi spółdzielnia - wszedł. Tzn pociągnął kabelek z elektryką, a teraz ma miejsce (wg zapewnień spółdzielni) wywożenie ziemi. Dziś tam byłem, stoi koparka i rzeczywiście trochę ziemi wywieźli. No ale wrażenie, że niewiele się tam zmienia, jest. I nie wiadomo kiedy prace ruszą pełną parą.

#17 Guest_Mieszkaniec_*

Guest_Mieszkaniec_*
  • Guests

Napisano 13 luty 2011 - 11:54

Ziemię wywozi kto inny (developer który wybudował 18B), a LSM nie ma z tym nic wspólnego.

#18 Guest_Dykoniak_*

Guest_Dykoniak_*
  • Guests

Napisano 13 luty 2011 - 11:55

Witam,
wypowiadałem się już o tej inwestycji wcześniej. Z całego serca wszystkim odradzam, monitorowałem sprawę "budowy" tego budynku od września. Do tej pory nic się tam nie zmieniło !

jak dla mnie całą ta Spółdzielnia Mieszkaniowa Borek Fałęcki to jakiś bankrut albo niewypał, mają nie tylko bardzo złe opinie w internecie od ludzi, ale też potwierdzam te wieczne problemy na tej budowie ELKA, to jakaś chora paranoja co oni wyprawiają, obiecują mieszkania a terminy mają w głębokim poważaniu :evil: :x

#19 kris

kris

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 15 luty 2011 - 11:27

Nie jest chyba tak źle - księgę wieczystą w 2 tygodnie załatwili i wedle zapewnień LSM, już niebawem będzie rzeczywiście widać, że budowa ruszyła. No nic, trzeba obserwować, czy są słowni.

#20 Guest_guczio_*

Guest_guczio_*
  • Guests

Napisano 16 luty 2011 - 11:42

przy kwotach powyżej minimum 1/4 mln PLN tak łatwo ufasz im "na słowo" że budowa wkrótce ruszy ?! tyle się mówi o naciąganiu przez deweloperów, tyle było zbiorowych pozwów sądowych pokrzywdzonych osób, że tutaj też należy być ostrożnym i dmuchać na zimne bo "ELKA" / Borek Fałęcki już daje ku temu podstawy ostrożności. :roll:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Partnerzy: dzieci-warszawa.pl | domwawa.pl | warszawa.cz